Ana içeriğe atla

Karışık Düşünceler

Günün her vakti herkesin karışık düşünceleri vardır.Bir türlü bi araya toparlayamazsın. Nerde  olursan  ol, nereye gidersen git, düşünceler seni yalnız bırakmaz.Kalabalıkta,tek başına kaldığın zaman, ne şekilde olursa olsun düşüncelerinin karışıklığında bulursun kendini.Çıkmaz sokağa girmiş gibi;
   
   
 Okul hakkında,iş hakkında evinizle ilgili bir sürü karışık düşünceleriniz vardır.Aynı anda bir çok konuyu düşünüp aynı andada vazgeçersiniz.Sonra yine vazgeçtiğiniz konuyu düşünür sıra soru cevaplara gelmiştir.Soru çokturda cevap yoktur; kimi zaman işte o zaman devreye karışık düşünceler giriyor.Ev geçindirmek,kendine iyi bakmak,aşk,hayal,rüya herşey olabilir.Bugün yararlı faydalı güzel neler yapabilirim?Bunu hatırlamak gerek ama çoğumuz kendi dünyalarımıza dalıp gidiyoruz. Hayat gerçekten zor hayat zorlaştıkça düşüncelerde karışık hal alıyor.Güzel düşünceler düşünün güzel olur pek katılmıyorum kaderciyim kaderimizde ne varsa onu görüp yaşayacağız.İyi birşey beklersin kötü sonuçlanır. Kötü birşey beklersin iyi sonuçlanır. Hayatın sürpriz yanıda bu olsa gerek. 

O kadar çok düşünüyoruz ki güzellikleri görmüyoruz yada düşüncelerimi toparlamalıyım terazide dengede tutmalıyım sonra güzelliklere bakarım ya sonrası yoksa. Geçen hayat bizim hayatımız.Denizin maviliğine bakarak karışık düşüncelerimi toparlamam gerek yada dört duvar arasında, gökyüzüne bakarak, bir parkta oturarak,tavana bakarak;Düşüncelerinizi toparlayamazsanız karışık düşünceler zincir gibi uzar gider.Bedeniniz yorulur.Halsiz bitkin sinirli davranmaya başlarsınız.

Uyumayı denersiniz sık sık uyumak ve düşüncelerin karışıklığını çözemediğiniz zaman en iyi şeyin uyumak olduğunu anlarsınız.Hele birde çocukluğunuzdan kalma uykusuzluk sorunu varsa ki bu daha çok zorlaştırır işinizi.

Yanınızda çevrenizde gerçekten iyi dostlarınız varsa; Kötü gün dostu; Aileniz varsa, sarılabilecek hayallariniz varsa olmayacağını bildiğiniz halde; kimbilir hayat sürprizlerle dolu,çocukluğunuzu yüreğinizde hissediyorsanız terketmediğseniz hiç kimseniz yoksa bile balkonda baktığınız çiçeğiniz her gün sizi görmek isteyecektir.Camınıza gelen kuş gibi; Gözlerinizi kapatıp yüreğinizle düşünürseniz karışık düşüncelerin içinde kendinizi bulmazsınız.(Yeşim Gürses)

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Hatırlamak VE Beklememek

Bak ben hatırlıyorum her şeyi;
Parça parçada olsa...
Gördükçe,izledikçe kendimi orada görüyor yaşıyorum.
Film şeridi gibi;
Korkutuyor mu? hem de nasıl?
Başı belli,sonu belli.
Baş ucumda bekleyen misali;
Bu kadar üzgün birisini daha önce görmemiştim gördüm.
Korktum mu? hem de nasıl?
Huzur vermese bu kadar sakin duramazdım.
Mavi kelebek gibi,Rüya misali...
Elini uzattığın anda kaybolmak aynı sen gibi aynı ben gibi aynı herkes gibi.
Resimler,filmler,günlük yaşantının her anı evet hatırlıyorum...
Sonu iyi mi? biter,kötü mü? biter o an geldiği zaman hatırlanacak...
Ve korkarım her şey için geç kalınmış olacak...
Gerçekleri her zaman merak etmişimdir ve uyandığım zaman öğreneceğim.
Ve o anda yine beni yalnız bırakacaksın...
Hatırladığın an çok geçmiş olacak.
Bekleme sıram senin bekleme zamanın olacak.
Yazılarda,resimlerde,filmlerde,şarkılarda günlük hayatlarda.
Ben hatırladım,bekledim.
Beklemeyeceksin hatırlamadığın için.
Ben hatırladım beklemek zamanı değil artık...beklememek döngüsüne girildi.
Sen hatırlayacaks…

Gülümsemeler Bile Değişir

Bir den durursun bakarsın dersin ki!Yüreğinin derinliğine gömdüğün çocuk ruhunu yeryüzüne çıkmasına izin ver o zaman kendin oluyorsun ve o vakit her şeyi başarırsın.durursun,bakarsın,dersin boşunadır her şey bilirsin sonra gülümsersin.gülümsemeler bile değişmişken değişemeyenlere kendini keşfedemeyenlere gülümser kalırsın. *Yeşim Gürses*

özlemek

Bu dünyada en iyi ne yaptın derlerse özlemek olduğunu; sevdiklerimi çok güzel özlüyorum. gidenleri, gelemeyenleri ve gideceklere gücüm kalmadı.(yeşim gürses) sevdiğine sarılmak kadar güzel bir büyü var mı?sihir var mı?''shrek''son bölümde duymuştum.oradaki büyücünün sözüydü çokta güzel söylemiş.


 her ne kadar çok meşgulde olsanız yada hiç bir şeylen meşgul olmasanız bile 'mavi'gökyüzüne bakmayı unutmayın.dinlendirir,sakinleştirir.gökyüzüne bakmayı unutma sözünü bir ''dizide'' duymuştum hoşuma gitmişti çünkü ben her gün zaten öğle yapıyordum.


 bir dilek tutun her gün.gözünüzü açar açmaz sabah ilk aklınıza ne dilemek geliyorsa zaten yürekten dileğe dönüşür.(Yeşim Gürses)