Ana içeriğe atla

Biz Seninle...

Biz seninle gece ile gündüz gibiyiz;gerçekle rüya gibiyiz;hayal ile dilek gibiyiz;mutluluk hüzün karışımı gibi;yıldızlarla gökkuşağı gibiyiz;yüreğinde uyumak gibiyim;
söylesene gerçek sevgilere... kimler yolcu etti de gelmez oldular;çıkmaz sokağa doğrumu gittiler yoksa.kalpleri çok kırıldığı için mi kaçıyorlar arkalarına bakmaksızın.en doğru seçenek bu olsa gerek.

Gerçek dostluğu bulanlar,gerçek sevgiyi aşkı bulanlar bu dünyanın en şanslı kişileri;bilmem farkındalar mı?derler ki!yüreğinle yaptığın her şey doğrudur.buna inanıyorum her ne kadar gözyaşı döksemde inanmak istiyorum belkide kimbilir.

İnsanı yüreği doğru yola,doğru kişiye götürür.En imkansızı bile olsa...
Biz seninle hiç bir şeyiz.hiç bir şey olmak bile güzel.

Güzelliklere bakıyorum,güzel gelen her şeyi izliyorum,dinliyorum.balkona gelen kuşların ötüşünü melodi gibi dinliyorum...kaç kere gugukladı her gugukladığında karşı tarafa ne söylüyor acaba diye düşünüyorum.aşkın tarifini kimse yapamıyorya buda onun gibi birşey.

Hayal ediyorum,bir gün kendi iş yerimi açmamı diliyorum.Güzel bir  kafe (cafe).Sevgilerin birleştiği cıvıl cıvıl seslerle coşan kalabalık.çocukların koşturduğu gülümsemelerin çok olduğu bir yer.dostluğun kardeşliğin sevgilerin kenetlendiği güzel bir yer...aynı güzellikleri dünyamız içinde diliyorum,ama çok hüzün,gözyaşı,mutsuzluk nehir gibi akıp duruyor.

Herkesin rüyalarının dileklerinin hayallerinin gerçekleştiği güzel bir yer olsun isterdim.
(Yeşim Gürses)


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Hatırlamak VE Beklememek

Bak ben hatırlıyorum her şeyi;
Parça parçada olsa...
Gördükçe,izledikçe kendimi orada görüyor yaşıyorum.
Film şeridi gibi;
Korkutuyor mu? hem de nasıl?
Başı belli,sonu belli.
Baş ucumda bekleyen misali;
Bu kadar üzgün birisini daha önce görmemiştim gördüm.
Korktum mu? hem de nasıl?
Huzur vermese bu kadar sakin duramazdım.
Mavi kelebek gibi,Rüya misali...
Elini uzattığın anda kaybolmak aynı sen gibi aynı ben gibi aynı herkes gibi.
Resimler,filmler,günlük yaşantının her anı evet hatırlıyorum...
Sonu iyi mi? biter,kötü mü? biter o an geldiği zaman hatırlanacak...
Ve korkarım her şey için geç kalınmış olacak...
Gerçekleri her zaman merak etmişimdir ve uyandığım zaman öğreneceğim.
Ve o anda yine beni yalnız bırakacaksın...
Hatırladığın an çok geçmiş olacak.
Bekleme sıram senin bekleme zamanın olacak.
Yazılarda,resimlerde,filmlerde,şarkılarda günlük hayatlarda.
Ben hatırladım,bekledim.
Beklemeyeceksin hatırlamadığın için.
Ben hatırladım beklemek zamanı değil artık...beklememek döngüsüne girildi.
Sen hatırlayacaks…

Gülümsemeler Bile Değişir

Bir den durursun bakarsın dersin ki!Yüreğinin derinliğine gömdüğün çocuk ruhunu yeryüzüne çıkmasına izin ver o zaman kendin oluyorsun ve o vakit her şeyi başarırsın.durursun,bakarsın,dersin boşunadır her şey bilirsin sonra gülümsersin.gülümsemeler bile değişmişken değişemeyenlere kendini keşfedemeyenlere gülümser kalırsın. *Yeşim Gürses*

özlemek

Bu dünyada en iyi ne yaptın derlerse özlemek olduğunu; sevdiklerimi çok güzel özlüyorum. gidenleri, gelemeyenleri ve gideceklere gücüm kalmadı.(yeşim gürses) sevdiğine sarılmak kadar güzel bir büyü var mı?sihir var mı?''shrek''son bölümde duymuştum.oradaki büyücünün sözüydü çokta güzel söylemiş.


 her ne kadar çok meşgulde olsanız yada hiç bir şeylen meşgul olmasanız bile 'mavi'gökyüzüne bakmayı unutmayın.dinlendirir,sakinleştirir.gökyüzüne bakmayı unutma sözünü bir ''dizide'' duymuştum hoşuma gitmişti çünkü ben her gün zaten öğle yapıyordum.


 bir dilek tutun her gün.gözünüzü açar açmaz sabah ilk aklınıza ne dilemek geliyorsa zaten yürekten dileğe dönüşür.(Yeşim Gürses)